Monday December 17th 2018

Plusy impregnacji butów

Buty z prawdziwej skóry służą nam wiele lat. Skóra dopasowuje się do stopy, a noga się w takich butach nie poci. Jednak, by buty wyglądały jak nowe przez długie lata. to należy je zaimpregnować.

Rodzaj obuwia a impregnacja

Zmienna pogoda sprawia, że obuwie się niszczy. By o nie zadbać, to należy je odpowiednio zaimpregnować. Obuwie wykonane z gładkiej skóry licowej należy przede wszystkim dobrze natłuścić, a później zadbać o ich kolor i połysk. Impregnacja butów zamszowych powinna nastąpić zanim je ubierzemy na pierwsze wyjście. Jeżeli tego nie zrobimy, to takie buty szybko ulegną zniszczeniu np. pod wpływem padającego deszczu. Zaimpregnowanie butów skórzanych i zamszowych sprawi, że będą wyglądać jak nowe i posłużą nam o wiele dłużej.

Preparaty do impregnacji butów

impregnacja butówPrzed impregnacją danego obuwia należy przeczytać zalecenia producenta. Jeżeli chodzi o preparaty do butów, to mamy ich wiele do wyboru:

  • pasty z woskiem naturalnym – czyszczą buty i nadają im świeży wygląd,
  • pasty samopołyskowe,
  • impregnaty w spray’u,
  • preparaty posiadające aplikator z gąbką.

Dobrze zaimpregnowanie buty nie będą się niszczyć pod wpływem wilgoci. Będą zawsze wyglądać jak nowe i to przez wiele sezonów.

Related Tags:

More from category

Kiedy przydaje się łyżka do butów
Kiedy przydaje się łyżka do butów

Łyżka do butów, pomimo tego, iż dla wielu osób pozostaje dość archaicznym produktem, to jednak wciąż pozostaje [Read More]

Jakie buty powinieneś kupować, jeśli zależy Ci na naszej planecie?
Jakie buty powinieneś kupować, jeśli zależy Ci na naszej planecie?

W ramach szeroko pojętej ekologii oraz ekologicznego trybu życia ciągle pojawiają się nowe trendy. Jednym z [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives