Wednesday January 16th 2019

Jakie buty powinieneś kupować, jeśli zależy Ci na naszej planecie?

renowacja obuwiaW ramach szeroko pojętej ekologii oraz ekologicznego trybu życia ciągle pojawiają się nowe trendy. Jednym z ostatnich jest tzw. dążenie do „zerowaste”, czyli taki tryb życia, który generuje jak najmniej śmieci. Zwolennicy Zerowaste unikają zapakowanej w plastik żywności, chodzą na zakupy z własnymi torbami i pudełkami, myją się mydłem w kostce, wszędzie chodzą z własną butelką na wodę, zabierają ze sobą wielorazowe rurki do picia, a niekiedy i sztućce. Jednym z tematów, które często padają na Facebookowych grupach poświęconych tej ideologii jest obuwie. Jakie obuwie jest zerowaste?

Czy buty z tworzyw sztucznych są bardziej zerowaste?

Zwolennicy butów ze sztucznych tworzyw tłumaczą to głównie dobrem zwierząt, ale także ogromem zasobów i energii, które są niezbędne do wyhodowania zwierząt z przeznaczeniem na skórę. Wspominają także działalność garbarni, która może mieć zgubny wpływ na środowisko ze względu na szkodliwe odpady. Wadą takiego obuwia jest z reguły mniejsza wytrzymałość i brak możliwości recyclingu.

Czy buty ze skory naturalnej są zerowaste?

Druga grupa wybiera raczej buty ze skóry naturalnej. Argumentem jest trwałość i fakt, że skóra się rozkłada. Możliwa jest także renowacja obuwia wykonanego ze skóry, sprawdź https://multirenowacja.pl. Sprawny szewc jest w stanie zregenerować nawet dosyć mocno zniszczone buty. Wadą obuwia skórzanego jest to, że jego wytworzenie opiera się na masowej hodowli zwierząt.

Related Tags:

More from category

Plusy impregnacji butów
Plusy impregnacji butów

Buty z prawdziwej skóry służą nam wiele lat. Skóra dopasowuje się do stopy, a noga się w takich butach nie poci. [Read More]

Kiedy przydaje się łyżka do butów
Kiedy przydaje się łyżka do butów

Łyżka do butów, pomimo tego, iż dla wielu osób pozostaje dość archaicznym produktem, to jednak wciąż pozostaje [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives